BLACK NOVEMBERiiyama monitor akciók egész novemberbenAz akció vége: 22 n 05 ó 48 p 16 mpAkciók megtekintése →
Szűrés
Ár
Ft Ft
Képátló
Panel
Frissítési frekvencia
Válaszidő
Natív felbontás
Jelbemenet
Képarány
Ívelt kijelző
Fényerő
Statikus kontraszt
Betekintési szögek
HDR
Kékfény-csökkentés
Magasságállítás
Pivot funkció
FreeSync
Villódzásmentes
USB portok
more... less
USB-C port
KVM kapcsoló
Fejhallgató-kimenet
Beépített hangszórók
Talp elforgatása
Szín
Távirányító
Tápegység
Energiahatékonysági osztály
Kategóriák
USB-C dokkoló
Irodai monitorok
Szűrő

Gamer monitorok

iiyama G-Master gamer monitorok: több mint 80 modell kedvező belépő áron, 100 és 320 Hz között, a csúcson OLED-del. A gamer monitort három dologhoz kell igazítani: a játékokhoz, amelyekkel játszik, a meglévő videokártyához és a költségkerethez. Ezért a G-Master négy sorozatra oszlik: Black Hawk (100–144 Hz, IPS, kedvező belépő a gaming világába), Red Eagle (180–288 Hz, Fast IPS, 0,2–0,5 ms, a kínálat e-sport gerince), Gold Phoenix (240–320 Hz a legigényesebbeknek) és Titan Falcon (OLED 0,03 ms). Mindegyik Adaptive Synckel (FreeSync Premium / G-Sync Compatible), Black Tuner móddal és stabil talppal rendelkezik, a legtöbb magasságállítással is. Gyorslinkek: 144 Hz-es és gyorsabb monitorok, kedvező árú gamer monitorok, 4K játékhoz és konzolokhoz, ívelt. A választási útmutatót a lista alatt találja.

iiyama G-Master gamer monitorok: hogyan válasszon gamer monitort 2026-ban

A jó gamer monitor nem az, amelyiknek a dobozán a legnagyobb szám szerepel, hanem az, amelyet a videokártyája képes képkockákkal ellátni. Egy RTX 4060 vagy RX 7600 Full HD-ban könnyedén hoz 200 fps-t CS2-ben és Valorantban, de 4K-ban a Cyberpunkban a 60-ért is küzdeni fog. Ezért ezen az oldalon több mint 80 iiyama G-Master gamer monitort gyűjtöttünk össze 22 és 45 col között, 100–320 Hz-es frissítéssel, Full HD, QHD, 4K és UltraWide felbontásban, alább pedig leírjuk, melyik mire való. Mindegyik Adaptive Synckel (AMD FreeSync Premium, a legtöbb NVIDIA G-Sync Compatible is), 0,03 és 1 ms közötti válaszidővel, az árnyékokat kivilágosító Black Tuner móddal, képernyős célkereszttel és 3 év gyártói garanciával rendelkezik, a vásárlástól számított első 30 napban pedig „nulla hibás pixel” garancia is jár hozzájuk.

Hogyan válassz gamer monitort? Igazítsd a videókártyához és a költségvetéshez: Full HD 144–240 Hz e-sporthoz és gyengébb kártyákhoz, QHD 200–320 Hz a legtöbb játékhoz, 4K konzolokhoz és erős kártyákhoz, OLED a legjobb képért. Lent egy gyors választási táblázat.

FelhasználásParaméterekPélda modell
Első gamer monitor, kisebb költségvetésFull HD, IPS, 144 HzG-Master Black Hawk G2741HSU-B1
E-sport (CS2, Valorant)Full HD, Fast IPS, 240 HzG-Master Red Eagle G2771HSU-B1
Aranyközépút a legtöbb játékhozQHD, Fast IPS, 200 HzG-Master Red Eagle GB2771QSU-B1
Maximális folyamatosságQHD, IPS, 320 HzG-Master Gold Phoenix GB2791QSU-B1
4K és konzolok4K, IPS, 144 HzG-Master Red Eagle GB2771UHSU-B1
A legjobb kép és válaszidőQHD, OLED, 280 Hz, 0,03 msG-Master Titan Falcon GOB2701QSC-B1

Négy G-Master sorozat: Black Hawk, Red Eagle, Gold Phoenix, Titan Falcon

A Black Hawk a kedvező árú gamer monitorok sorozata: IPS, 100–144 Hz, 1 ms. A belépő modell a G2245HSU 22", majd a magasságállítható GB2441HSU 24" 144 Hz, egészen a GB2741HSU 27" 144 Hz és a G2741QSU 27" QHD modellig. Első gamer monitornak, második kijelzőnek streameléshez, konzolmonitornak egy tinédzser szobájába.

A Red Eagle a kínálat szíve és az FPS-játékosok leggyakoribb választása: Fast IPS, 180–240 Hz Full HD-ban és QHD-ban, 0,2–0,5 ms. A GB2471HSU 24" 240 Hz és a GB2771HSU 27" 240 Hz nagyjából annyiba kerül, amennyit a konkurencia egy 165 Hz-es monitorért kér. A GB2771QSU 27" QHD 200 Hz univerzális kompromisszum játékhoz és munkához, a GB3272QSU 32" QHD 180 Hz és az ívelt GCB3280QSU 32" nagyobb képernyőt kínál a felbontás megváltoztatása nélkül, a GB2771UHSU 27" 4K 144 Hz (Full HD-ban 288 Hz) és a GB3261UHSCP 32" 4K USB-C-vel pedig 4K gamer monitorok RTX 4080-hoz és PS5-höz.

A Gold Phoenix a komoly e-sport sorozata: a kedvező árú GB2591HSU 25" 320 Hz, a GB2791QSU 27" QHD 320 Hz, a GB2795HSU 27" 280 Hz, a GB3295QSU 32" QHD 240 Hz és a GB3290QSU 32" QHD 240 Hz USB-C-vel. Azoknak a játékosoknak, akik látják a különbséget a 240 és a 320 Hz között, és olyan kártyájuk van, amely meg is tudja mutatni.

A Titan Falcon az iiyama első OLED monitora: GOB2701QSC 27" QHD 280 Hz, 4. generációs META3 OLED panel, 0,03 ms, 1500 cd/m² HDR-ben, tökéletes fekete, USB-C és KVM, beégés elleni védelemre is kiterjedő 3 év gyártói garanciával. Prémium árkategóriás modell; bővebben a „7 ok, amiért megérte várni” című cikkünkben olvashat róla.

Kedvező árú gamer monitor: mit kaphat valójában

Ez az egyik leggyakoribb kérdés, ezért külön kategóriát kapott: kedvező árú gamer monitorok. Röviden: a legalacsonyabb árszinten 24" Full HD 144–180 Hz-es modellt kap (Black Hawk vagy az ívelt Red Eagle GC2480HSU), valamivel többért 27" Full HD 240 Hz-es Red Eagle-t, a középkategóriában 27" QHD 144–200 Hz-es monitort, feljebb 32" QHD 180–240 Hz-es vagy 34" UltraWide 200 Hz-es modellt, a kategória felső határán pedig 32" 4K 144 Hz-es monitort USB-C-vel. Kommentált összeállításunk: „Melyik a legjobb kedvező árú gamer monitor?”

Milyen méret és felbontás: 24 vagy 27 col, Full HD vagy QHD

Rangsorolt FPS-játékokhoz a játékosok 24–25"-os Full HD monitort választanak: a teljes képernyő fejmozgatás nélkül belefér a látómezőbe, a kártya pedig a maximális képkockaszámot hozza. A 27" QHD (2560 x 1440) a legjobb univerzális monitor játékhoz és munkához: élesebb kép, több hely az asztalon, egy RTX 4070 kategóriájú kártya pedig a legtöbb játékban így is tartja a 144+ fps-t. A 27" Full HD csak 240 Hz-en és gyengébb kártyával van értelme. A 32" QHD vagy 4K történetvezérelt játékokhoz, stratégiákhoz és konzolhoz való kijelző, a 34"-os 21:9-es UltraWide (GCB3484WQSU 200 Hz, GCB3486WQSCP 240 Hz USB-C-vel) és a 45"-os 32:9-es (GCB4580DQSN) pedig autóversenyekhez, szimulátorokhoz és két ablakban végzett munkához. Részletesen, mérésekkel: „Melyik monitor jobb játékra: 24 vagy 27 colos?”

Ívelt vagy sík, IPS vagy VA

Az ívelt monitorok (GC/GCB jelölés) mélyebb feketét adó VA panellel és olyan íveléssel (általában 1500R) rendelkeznek, amely 27–34 colon körbeöleli a játékost; autóversenyekben, RPG-kben és UltraWide formátumban mutatják meg előnyeiket, pl. a GCB2784HSU 27" 240 Hz. A sík Fast IPS panelek válaszidőben, betekintési szögben és színekben nyernek, ezért uralják az e-sportot és a munkára is szánt modelleket. Ha CS2-t vagy Valorantot játszik, válasszon sík IPS-t; ha Forzát vagy Baldur's Gate-et, az ívelt VA jobb hangulatot ad. Részletek: „Ívelt vagy sík” és „A VA és IPS panelek összehasonlítása”.

Monitor PS5 és Xbox Series X konzolhoz

A konzol HDMI-n keresztül 4K 60 Hz-et vagy 1440p/1080p 120 Hz-et ad. PS5-höz és Xboxhoz tehát válasszon vagy 4K 144 Hz-es monitort (GB2771UHSU 27", GB3261UHSCP 32", G4380UHSU 43", 4K gamer monitorok kategória), vagy egy kedvezőbb árú 27" QHD 144+ Hz-es modellt, amelyet a konzol 1440p 120 Hz-en használ ki. A 4K 120 Hz-es mód HDMI 2.1-et igényel, ezt ellenőrizze az adott modell termékoldalán. Minden G-Master két HDMI-bemenettel rendelkezik, így a PC és a konzol egyetlen kijelzőre csatlakoztatható. Útmutató: „Gamer monitor konzolhoz”.

Fehér gamer monitorok

Világos setuphoz: GB2471HSU-W1 24" 240 Hz és GB2771QSU-W1 27" QHD 200 Hz fehér házban, a fekete Red Eagle modellekkel azonos elektronikával. Egy kedvező árú, fehér, Fast IPS 240 Hz-es gamer monitor a piacon még mindig ritkaság.

Mit kap minden G-Master monitorral

Az Adaptive Sync kiküszöböli a képszakadást változó képkockaszám mellett (FreeSync Premium minden modellben, G-Sync Compatible a legtöbben). A Black Tuner kivilágosítja az árnyékokat a kép többi részének túlexponálása nélkül, a játékmódok (FPS, stratégia, szöveg) és a képernyős célkereszt az OSD menüben érhetők el. A B betűs modellek (GB, GCB) 150 mm-es magasságállítással, pivottal és elforgatással rendelkező talppal kaphatók, mindegyiken VESA 100 x 100 rögzítés a tartókarhoz. Flicker Free és kékfény-csökkentés, mert a játékmenetek órákig tartanak. Mindehhez 3 év gyártói garancia és 30 napos „nulla hibás pixel” garancia: ha a vásárlástól számított egy hónapon belül akár egyetlen hibás pixel is megjelenik, kicseréljük a monitort. Hogy hogyan állítsa be a monitort kicsomagolás után, arról „A gamer monitor kalibrálása” című cikkünkben olvashat.

Gyakori kérdések a gamer monitorokról

Milyen gamer monitort válasszak alacsonyabb költségkeretből?

FPS-játékokhoz egy 27" Full HD 240 Hz-es Red Eagle (GB2771HSU), játékhoz és munkához univerzális megoldásként pedig egy 27" QHD 200 Hz-es modell (GB2771QSU). Ha 24 colon játszik CS2-t vagy Valorantot, a kedvező árú GB2471HSU 240 Hz még a billentyűzetre is hagy keretet.

Elég még a 144 Hz játékhoz?

Igen. A 60-ról 144 Hz-re váltás a legnagyobb ugrás, ezt mindenki észreveszi; a 144-ről 240 Hz-re váltást főleg az erős kártyával rendelkező FPS-játékosok érzékelik; a 320 Hz az e-sport terepe. Az iiyamánál az azonos méretű 144 és 240 Hz-es modellek közötti árkülönbség általában csekély, így gyakran megéri a nagyobb frissítést választani. Teszt: „144 Hz vs 60 Hz” és „Miért 180 Hz”.

Működik a FreeSync monitor NVIDIA kártyával?

Igen. Az Adaptive Sync nyílt szabvány; a „G-Sync Compatible” jelölésű G-Master monitorok a GTX 10-es sorozattól kezdve DisplayPorton keresztül működnek a GeForce kártyákkal, a FreeSync pedig HDMI-n és DP-n keresztül a Radeon kártyákkal. A funkciót az illesztőprogram vezérlőpultjában kapcsolhatja be, további hardver nélkül.

OLED monitor játékhoz: megéri, és mi a helyzet a beégéssel?

Az OLED 0,03 ms-os válaszidőt és olyan feketét nyújt, amelyet az IPS nem képes visszaadni, ezért ma ez a legjobb panel egyszerre a történetvezérelt játékokhoz és a gyors FPS-ekhez. A Titan Falcon GOB2701QSC a képernyő beégésére is kiterjedő 3 év gyártói garanciával és panelkarbantartó funkciókkal rendelkezik, így a kockázatot a gyártó vállalja.

Mennyibe kerül egy iiyama gamer monitor?

Tájékoztatásul: a 22–24"-os 100–144 Hz-es modellek a legkedvezőbb árkategóriába tartoznak, a 240 Hz-es 24–27"-os és a 27" QHD monitorok alsó-középkategóriásak, a 320 Hz-es és a 32" QHD modellek középkategóriásak, a 27" 4K 144 Hz-es és a 34" UltraWide monitorok a felső-közép szintet képviselik, a 27" QHD 280 Hz-es OLED és a 43–45"-os modellek pedig a prémium szegmensbe tartoznak. Az aktuális árak a termékoldalakon találhatók.

Miben különbözik a gamer monitor a hagyományostól?

Frissítési frekvenciában (60–75 helyett 100–320 Hz), válaszidőben (4–8 helyett 0,03–1 ms), adaptív szinkronizálásban, az OSD játékmódjaiban és a talpban, amellyel a kijelző a szemmagassághoz igazítható. Pusztán irodai munkához elegendő egy irodai monitor; játéknál ezek a különbségek már az első percben láthatók.

keyboard_arrow_up Nemrég vásárolt termékek
keyboard_arrow_up Több
close